Elba

25. května – 3. června 2018

Účastnilo se: 47 členů

Vedla: D.Jotovová

 Na přelomu května a června jsme podnikli autobusový turisticko-pobytový zájezd na ostrov Elba. Po dlouhé cestě do přístavu Piombino jsme se nalodili na trajekt a v ranních hodinách dojeli na ostrov. Bydleli jsme v Marina del Campo v karavanech v dobře vybaveném kempu. Měli jsme k dispozici bazén, saunu a wellness. Zbytek dne jsme strávili koupáním a poznáváním městečka a pláží.

Hned ráno jsme se vypravili autobusem do Capoliveri a šli pěšky okruh na Monte Calamita. Procházeli jsme piniovými lesy, z výhledů jsme obdivovali okolní kopce a mořské zátoky.

Příští den nás čekal výjezd lanovkou s originálními košíky na nejvyšší horu Elby- Monte Capanne 1017 m. Odtud jsme sestupovali po úzkých kamenitých cestách k Monte Giovo s úžasnou alpskou květenou ke kostelu Madonna del Monte. Po křížové cestě jsme došli do městečka Marciana.

Další den nás autobus odvezl do Rio nell´Elba, z něho jsme vystoupali na Cime del Monte , kde byly nádherné pohledy na Elbu a okolní moře. Kolem hory Monte Castello jsme došli do Porto Azzuro, kde jsme se občerstvili a autobus nás odvezl do kempu.

Poslední den s naším autobusem jsme věnovali historii a poznávání. Navštívili jsme Napoleonovu vilu v San Martino a jeho další vilu v Portoferraiu. V tomto městě jsme si také prohlédli jednu ze tří pevností, které chránily město. Odpoledne nás autobus zavezl k poloostrovu Enfola, někteří podnikli krátkou túru, jiní dali přednost koupání na bílých oblázkových plážích.

Související obrázek

Ráno autobus odjel pro další skupinu a my jsme odpočívali, koupali se a odpoledne podnikli výlet lodí k Modré jeskyni a podél jižního pobřeží.

Další den bylo opět krásné počasí a hodně teplo, většina dala přednost koupání. Jen malá skupinka se vypravila místní linkou na pláže Biodola, údajně nejkrásnější na Elbě. Přešli jsme přes první pláž a po skalnaté cestě nad mořem prošli tunelem a pokračovali k dalším plážím. Koupali jsme se v Procchiu a z něho odjeli do Marina del Campo a na ubytování.

Poslední den před odjezdem bylo vedro, všichni si užívali moře. K večeru jsme odjeli autobusem do přístavu, nalodili se na obrovský trajekt, na kterém jsme byli skoro sami a přejeli jsme na pevninu. Potom už jen cesta přes Itálii, Rakousko a Německo do Jablonce. Vraceli jsme se unavení, ale plní dojmů z krásného ostrova Elby