Děčínsko na kole

14.-17. května 2016      fotogalerie Děčínsko na kole

 Účastnilo se: 39 cyklistů

Děčín jsme si vybrali proto, že leží na Labské cyklostezce. Po ní jsme ujeli asi 100 km. Začali jsme v Litoměřicích a pokračovali přes Velké Žernoseky, Porta Bohemica, Libochovany kolem hradu Střekov , přes Velké Březno s krásným zámkem do Děčína. Ubytování jsme měli v centru města, probíhaly tam slavnosti. Počasí tento den bylo chladné, ale i poměrně slunečné.

Další den se ale ještě více ochladilo, bylo zataženo a místy poprchávalo. Přesto jsme vyjeli nebo spíše vytlačili kola pod Děčínský Sněžník. V hospodě jsme pojedli a přečkali delší déšť. Při výjezdu na Sněžník se počasí zlepšilo a z vrcholu se nám otevřel nádherný výhled od Schrammsteinů, Ralska po Ještěd a Milešovku.

Třetí den jsme naložili kola a dojeli do německého města Pirny, prohlédli di starobylé domy, náměstí a hrad a vydali se po Labské cyklostezce . U Koenigsteinu jsme využili přívoz přes Labe a pokračovali na Bad Schandau. Tam někteří navštívili cukrárnu a ochutnali vyhlášené německé koláče a kávu. Přes most jsme se dostali na druhou stranu Labe a jeli přes Dolní Žleb do Děčína. Večer ještě zbyl čas na návštěvu koncertu v zámeckých zahradách.

Domů jsme se vydali po cyklostezce Ploučnice, která byla hodně kopcovatá, ale velmi zajímavá. Dovedla nás do Benešova n.Pl. se zámkem. V Žandově jsme si odpočinuli v místní cukrárně, ochutnali výborné dorty s kávou a pokračovali do Volfartic, Českou Lípu a Hradčany do Mimoně. Za tento den jsme ujeli 60 km s převýšením 400 m. Naložili jsme kola a za hodinu jsme byli doma.

Zájezd se nám podařil, všichni dojeli v pořádku a celou dobu byla dobrá nálada i přes chladné počasí.