N ě m e c k o – Saská jezera na kole 2.termín

12. – 16. července 2014           fotogalerie Saská jezera II 

Další skupina cyklistů z Jablonce n.N. v počtu 38 osob jela autobusem do Roethy u Lipska. Nejmladší účastnice neměla ještě ani 2 roky, přesto si i s rodiči užila pohodu v oblasti Leipziger Neuseeland. Počasí bylo velmi teplé a umožňovalo každý den jezdit na kole a koupat se v jezerech.

Tentokrát jsme začali v Altenburgu, městu skatu. Prohlédli jsme si centrum a hrad a po delším bloudění vyjeli z města směrem do Roethy po cyklostezce Pleisse Radweg.

Další dny jsme jezdili v oblasti jezer, strávili jeden den v Lipsku, navštívili Památník bitvy národů. Také jsme se dostali do blízkosti dolu, který je stále v provozu. Na vyhlídce jsme jsme viděli, jak se v dole pracuje. Uhlí jde dopravníky do elektrárny Lippendorf, která zásobuje elektřinou Lipsko. Při cestě k elektrárně jsme viděli, jak silnice musí ustupovat dolu ale zároveň se na vytěžených místech staví nové s cyklostezkami. Navštívili jsme i Bornu s kostelíkem, přestěhovaným z obce Heuersdorf. Prohlédli jsme si kanál, který spojuje jezera Stoermthaler See a Markleberger See a Park těžební techniky. Projeli jsme nové cyklostezky na Crosterwitzer Hoehe, viděli zde kamenné sloupy, které obsahují údaje o postavení vojsk v bitvě národů.

Poslední den jsme objeli Hainer See a zbytek času věnovali koupání v jeho čisté vodě.

Odjížděli jsme domů s dobrými pocity z toho, jak z krajiny zničené těžbou vzniká úplně nová. Je to krajina jezer, cyklostezek, krajina , která nabízí nové možnosti pro strávení volného času. Už se těšíme, že se sem zase brzy vrátíme.