Třeboň na kole i pěšky – červen

10.-14. května 2017      fotogalerie Třeboň – červen

Účastnilo se: 29 cyklistů a 6 pěších    Vedla: D.Jotovová

Začátkem června jsme se znovu vydali do Třeboně na kolech a tentokrát i pěšky. Ubytování jsme měli opět v Třeboni v penzionu. Počasí k nám bylo tentokrát přívětivější, bylo slunečné a teplé počasí, mohli jsme se i koupat.

První den jsme dojeli do Strmilova a jeli nejprve do Jindřichova Hradce. Zde jsme potkali skupinku pěších, prohlédli si město a pokračovali přes Jemčinu a Novosedly k rybníku Rožmberk. Zde jsme obdivovali 300 let staré duby a obrovskou rozlohu rybníku. Pěší šli od pomníku Emy Destinové a Stříbřeckého mostu kolem rybníků u Vitmanova do Třeboně. Přišli poštípaní od komárů, kterým teplé počasí vyhovovalo více než turistům.

Další den jsme zavrhli cestu do Budějovic a vydali se na trasu přes rybníky u Vitmanova do Stráže nad Nežárkou a k pomníku Emy Destinové na kolech. Zastavili jsme v lese u rybníka a okamžitě byli napadeni komáry. Na kolech jsme jim ale snadno ujeli. Ve Stráži byla káva a cukrárna, na oběd jsme dojeli do Staňkova na vyhlášené ryby. Vraceli jsme se přes Majdalenu a starou signálkou na ubytování. Pěší si zatím obešli rybník Svět po naučné stezce a navštívili Schwarzenberskou hrobku.

V sobotu nás pěkná asfaltka dovedla do Suchdola nad Lužnicí, kde pro nás otevřeli hospůdku u kanálu. Po dobrém pivě se jelo na oběd zase do Staňkova na ryby a potom už přes Lutovou a kolem rybníku Starý hospodář a dalších rybníků po krásných lesních cyklostezkách do Třeboně. Pěší tento den využili místní dopravu a jeli do Českých Budějovic.

V neděli jsme vyrazili na kola hned po snídani, kolem Rožmberka po cyklostezce Lužnice k rybníkům Naděje, Láska, Víra a dalších. U Vlkova jsme odbočili k písečnému přesypu u Vlkova, který je chráněn jako rezervace. Jedná se o vátý písek s dunami a pískomilnými rostlinami. Zde také začali svoji cestu naši pěšáci, prohlédli si duny a šli kolem bývalé pískovny do Veselí nad Lužnicí. Zde jsme se sešli ve výborné hospůdce a odjeli do Soběslavi, pěší autobusem, cyklisté na kolech. Odpoledne bylo nakládání kol a odjezd domů.

Zájezd se nám vydařil, jezdili a chodili jsme krásnou krajinou rybníků a celé čtyři dny nám svítilo slunce a přálo krásného počasí.