Třebíčsko – turistika

24.- 28. srpna 2016     fotogalerie Třebíčsko – turistika

Účastnilo se: 45 turistů

Vedla: D.Jotovová

Na konec srpna jsme naplánovali pobyt na Třebíčsku. Velmi pěkné a cenově příznivé ubytování jsme našli v penzionu v Kramolíně na březích Dalešické přehrady. Naším autobusem jsme každý den podnikali výpravy za památkami a turistickými cíli.

Plavili jsme se na lodi po vodní nádrži Dalešice a zastavili jsme se v Dalešickém pivovaru, kde jsme ochutnali skvělé pivo a zavzpomínali na film Postřižiny. Navštívili jsme informační středisko Dukovanské jaderné elektrárny a dozvěděli se mnoho o bezpečné výrobě elektřiny z jádra.

Prošli jsme pěšky údolí řeky Brtnice, které je přírodní rezervací. Přes hráz vodní nádrže Mohelno jsme vyšli k Mohelenské hadcové stepi, národní přírodní rezervaci. Prošli jsme zastavení naučné stezky a zjistili mnoho o zajímavostech této lokality, která je v naší republice ojedinělá.

Celý jeden den jsme věnovali prohlídce Třebíče, v níž jsou židovská čtvrť a bazilika Sv. Prokopa zapsány na listině světového dědictví UNESCO.

Kolem řeky Oslavy jsme velmi náročnou stezkou došli do Náměště nad Oslavou. Prohlédli jsme si střed města, zámek, park a nádherný barokní most. Celý pobyt nám přálo počasí, večery jsme trávili při kytaře a táboráku.

Bazilika – Třebíč